O mně

Jmenuji se Nikola Prokešová. Pocházím z Brna. V soukromém životě jsem hrdá žena, milující matka a šťastná manželka. Do mého života také neodmyslitelně patří moje fenka a koně. Mám také ráda turistiku, jógu a deskové hry. 


nutriční terapeutka

Profesně jsem nutriční terapeutka a laktační poradkyně. Výživu jsem vystudovala na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Na poradenství mám ráda především komunikaci s lidmi a hledání možností k pomoci. Moje práce je založena vždy na vědeckých poznatcích. Při sezeních ženě naslouchám a přináším oporu.

Pracovala jsem v Poradně pro zdravou výživu a odvykání kouření na Masarykově onkologickém ústavě. Velkou část své praxe jsem působila především v obezitologické a diabetologické nutriční ambulanci na II. interní klinice ve Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. Taktéž mám pracovní zkušenost z poradny pro děti v Brně.

Jsem certifikovaná laktační poradkyně Laktační ligy. Mám kurz laktačního poradenství také od Přirozeného kojení a online kurz Podpora dojčenia kontaktom koža na kožu od Mamila.sk. 


PORADNAproNI vznikla s myšlenkou poskytnout ženám na cestě mateřstvím kompletní poradenství v oblasti výživy. Poradenství je cílené na samotné ženy a jejich děti, ale také rodinu jako celek. Specializuji se primárně na období zavádění příkrmů, BLW a výživu dětí do 3 let věku.